Portlandas gali sulaukti to, ko laukė beveik du dešimtmečius. Tikrai ilgai, lyginant su tuo, kiek ši frančizė išliko NBA aukštumose ir kokius stabilius rezultatus „Trail Blazers“ demonstruodavo per pastaruosius devynioliką metų. O paskutinį kartą, kai buvo pasiekę tą slenkstį, nutiko vat toks įsimintinas momentas:

Tai buvo tolimi 2000-tieji, NBA Vakarų konferencijos finalas. Ekipa kovėsi su legendiniais „Lakers“, vedinais dabar jau legendinių asmenybių ir TV veidų Kobe Bean Bryanto ir Shaquille’o Rashauno O’Neal’o. Los Andželo komanda turėjo ne tik šiuos du žibėjusius žaidėjus, žvaigždes puikiai papildė gynėjas Derekas Fisheris, dar jėgų nestokojantis veteranas Glenas Rice’as, bei puikiai gynyboje ariantis puolėjas iš Toronto – Ulrichas Alexanderis Foxas (taip, kalbu apie Ricką). Blazeriams paprasčiausiai pritrūko garo, o atkaklioje 7-erių rungtynių serijoje visgi buvo nusileista „Lakers“ superkomandai. Asmenybių komandoje netrūko: ir Arvydas Sabonis, Damonas Stoudemire’as, Rasheedas Wallace’as (kurio techninės pražangų vaizdeliai iš tos serijos vis dar karaliauja ir juokina internautus iki pat šių dienų) bei Steve’as Smithas. Buvo dar ir jaunas Jermaine’as O’Neal’as, bet visi puikiai žinome, kad sužibėjo jis kiek vėliau, kitoje valstijoje, Indianoje. Viltis pakartoti 1977-ųjų čempionišką Billo Waltono ir Co. pasiekimą subliuško, nes „purpuriniai ir auksiniai“ buvo tiesiog geresni žaidėjai, o patekti į pačią didžiausią NBA sceną – finalus, Oregono ekipai nepavyko.


Al Sermeno-USA TODAY Sports nuotrauka

Per tuos du dešimtmečius nutiko daug dalykų, ypač daug traumų (Gregas Odenas, Brandonas Roy’us, jei būtų buvę sveikesni, ši komanda būtų tikrai kažkada pasikėsinusi į NBA čempionų titulą). Buvo ir LaMarcusas Aldridge’as, sunkusis krašto puolėjas, kuris tikrai išsiskyrė savo gebėjimais ir nuostabiais pasirodymais. Deja, vyrams nelaikė nei kojytės, nei rankytės, todėl apie tokį tikslą buvo galima tik pasvajoti. 2012 metais atėjo Damianas Lillardas, vėliau prisijungė puikiai jam iki šiol talkinantis CJ McCollumas, ir Oregono valstijos žmonėms vėl įsižiebė viltis. Ta viltis buvo gerokai aplamdyta bei apskaldyta po praėjusio sezono atkrintamųjų fiasko, kuomet Jrue Holiday’us ir Rajonas Rondo gynyboje visiškai suvalgė tiek Lillardą, tiek McCollumą ir nušlavė juos nuo tolimesnių kovų playoffuose. Prabėgus lygiai metams, naratyvas pasikeitė. Pirmajame atkrintamųjų rate įtikinamai nugalėti Oklahoma City „Thunder“, o dabar vyksta nuožmi kova su Denverio „Nuggets“, kurie tikrai turi daugiau resursų tinkamai pakovoti su „Blazers“, nei antai „Thunder“ vyrai. Serijos pabaiga bus labai kieta, ir po trijų rungtynių bei paskutinio legendinio trilerio sunku pasakyti, kas žengs į konferencijos finalą. Visgi toks geras šansas, kokį dabar turi Portlandas, gali artimiausiu metu nepasikartoti. Šią vasarą NBA gali pasikeisti drastiškai, o Vakarų konferencija žymiai sustiprėti, todėl jautį už ragų griebti reikia jau dabar. Ar bus ten, kur buvo beveik prieš du dešimtmečius, priklausys tik nuo Damiano, CJ, Eneso, Setho ir kitų komandos veidų pasirodymo.

Dalintis: