Šiąnakt tai gali būti atkrintamųjų pabaiga Bostono „Celtics“ – ekipai, kuri prieš sezono pradžia puoselėjo ambicingus planus bei analitikų laikoma pagrindine ekipa Rytų konferencijoje keliauti į NBA finalus. Stebuklų būna, tačiau tuo stebuklu vargu ar galima tikėti, kuomet Naujosios Anglijos komanda pralaimi seriją 1-3, o ateinančios serijos varžybos vyksta ten, kur teigiamą rezultatą iškovoti šiemet labai sunku – Milvokyje, kur karaliauja XXI amžiaus graikų dievas, vardu Giannis.

Neįtikinanti kelionė

Panašu, kad per šiuos metus Kyrie Irvingui visgi nepavyko įtvirtinti savo, kaip komandos lyderio statuso. Viso reguliariojo sezono kampanijos metu žiniasklaidoje netilo kalbos apie tam tikros komandinės chemijos trūkumą, nesutarimus „Celtics“ rūbinėje bei konfliktus. Nors vakar, kalbėdamas apie tikrąją padėtį klube, jaunasis komandos wingman’as Jaylenas Brownas, kuris beje žaidžia tikrai geras atkrintamąsias, paneigė bet kokias kalbas ir spekuliacijas, tikindamas žurnalistus, kad komanda neturėjo jokių probleminių situacijų, o „Keltų“ mikroklimatas viso sezono metu išliko stabilus. Tačiau ne viskas visuomet yra sakoma bei pateikiama plačiajai visuomenei. Prastą sezoną galėjo pakurstyti ir niekaip nenutilusios kalbos apie dėdulės „Drew“, t.y. Kyrie Irvingo, galimą išvykimą iš Masačusetso šią vasarą. Akivaizdu, kad tokia informacija žaidėjus dažnai išmušė iš vėžių, o labiausiai patį Kyrie. Playoffai „Celtics“ prasidėjo tikrai įtikinamai, nors nugalėta stipriai nukraujavusi bei pagrindinio lyderio Victoro Oladipo netekusi Indianapolio „Pacers“. Medija vėl šoko ant „Celtics“ pergalingo vagono, tačiau geriausią reguliariojo sezono rezultatą pasiekusi „Bucks“, bostoniečius gana greitai nuleido į realybę.

NBA.com nuotrauka

Kas nutiko?

Bendra „Celtics“ žaidimo kokybė serijoje prieš Milvokio „Bucks“ neatrodo tokia bloga, kamuolys puolime juda tikrai neblogai, tačiau trečiame kėlinyje pasirodantys „keltų“ žaidėjai staiga prapuola arba pradeda svaidytis „plytomis“ iš gan gerų padėčių. Tuomet atsiranda papildoma frustracija, žaidėjai „pameta“ galvas, o esant tokiai psichologinei būsenai apsiginti prieš tokius žaidėjus, kaip Antetokounmpo ar Khrisas Middletonas, yra kone neįmanoma misija, žinant ką jie geba pademonstruoti. Norint laimėti prieš tokias gerai organizuotas ir talentingas ekipas turi žaisti visas 48 minutes, be jokių atsipalaidavimų ar ritmo praradimų.

Vyriausiasis treneris Bradas Stevensas bei jo štabas, šiose atkrintamosiose taip ir nesurado žmogaus, kuris pakeltų komandos dvasią tuomet, kai žaidimas aiškiai nesiklijuoja. Taip, Alas Horfordas žaidžia neblogai, taip Marcusas Morrisas vyresnysis bando užvesti komandą tais gerais spurtais puolime, taip Marcusas Smartas grįžo po traumos, visi šie trys išvardinti žaidėjai tikrai yra svarūs balsai rūbinėje. Ir jie, mano supratimu, komandos mikroklimatui yra gerokai svarbesni, nei Kyrie Irvingas. Bet net jiems nepavyksta užkurti tos pozityvios kibirkšties, kuri buvo puikiai matoma 2018 metų atkrintamųjų kovose. Ta komanda turėjo dvasią, kaip ir 2017 metų „Celtics“ su Isaiah Thomasu priešakyje. Išgirta komandos sudėtis bei atsarginių suolas tiesiog nepajėgus lygiai kautis, su gerokai agresyvesniais bei efektyvesniais „Bucks“ suolo žaidėjais Patu Connaughtonu, Georgu Hillu ar Ersanu Ilyasova. Visi žino, kad Giannį sustabdyti yra sunku ar beveik neįmanoma, tačiau jei jo stabdyti nepavyksta, šiuos minėtus krepšininkus tu privalai įveikti individualiai, norint pasiekti kažkokį geresnį rezultatą ir šansą. Žinoma, Gordono Haywardo nestabilus, neužtikrintas žaidimas taip pat prisideda prie to, kad Rytų konferencijos finale Bostono ekipos greičiausiai nepamatysime. Na, ir paskutinis ir ko gero svarbiausias aspektas, Kyrie nepataiko į krepšį, simple as that. „Aš pramečiau metimus“, – Gary Washburnui iš „Boston Globe“, lakoniškai pasakė „Celtics“ puolimo opcija numeris vienas. Nepataikysi – nelaimėsi, filosofija čia labai simplistiška ir fundamentali. Tačiau žaidėjų pastangų kvestionuoti tiesiog negali, o tą buvo galima daryti po 4-tųjų serijos varžybų, kuomet komanda paleidusi vadeles, kartu paleido ryžtą kovoti.

Kas toliau arbatėlės mieste?

Ši vasara „keltų“ stovykloje bus labai įdomi. Neaišku, kokie žingsniai bei mintys suksis komandos krepšinio operacijų prezidento Danny Ainge’o galvoje, kuris dabar kaip tik sveiksta po mini širdies smūgio. Ar bus siūlomas maksimalus kontraktas Irvingui, ar bus bandoma jaunuosius talentus Jaysoną Tatumą bei Jayleną Browną įtraukti galimuose mainuose dėl Anthony Daviso, ar Terry Rozieras vis dar vilkės baltai žalius marškinėlius? Klausimų daug, variantų nemažai, tačiau mašina streikuoja, o ją pataisyti netolimoje ateityje reikės. Gali būti, kad pamatėme paskutinį Kyrie pasirodymą Bostono „TD Garden“ arenoje, vilkint legendinę „Celtics“ aprangą.

Dalintis: