„Manchester City“ – Anglijos čempionai.

Mašina laimėjo. Pepas Guardiola labai geriems atlikėjams įdiegė labai gerą planą, kuris veikia.

Žmonės pralaimėjo. Jeigu geriausią visų laikų vicečempionų rezultatą galima pavadinti pralaimėjimu.

Ilgose distancijose paprastai ir laimi gerai sukaltos sistemos. Tokios, kokią turi Pepas, kuris apskritai per savo karjerą berods tik du kartus netapo šalies, kurioje tuo metu dirbo, čempionu.

O „City“ būtent tokia gera sistema ir yra. Pepas turbūt net Ronaldo ar Neymarą ramiai marinuotų ant suolo, jeigu matytų, kad sistema geriau veikia be jų. Vartininkas ir centro gynėjai, puikiai žaidžiantys kojomis. Krašto gynėjai, galintys būti gera parama atakose. Fernandinho, užkemšantis spragas. Daug IQ aikštės viduryje. Atakos kraštai, kuriuose net Mahrezas yra koks penktas pasirinkimas. Aguero ir Gabrielio Jesuso puolėjų tandemas. Vargu ar jiems galėjo nepasisekti.

Liverpool padarė viską, ką galėjo. Įsigijo Allisoną ir Van Dijką, kurie išsprendė problemas gynyboje. Fabinho ir Keita, kurie padidino opcijų skaičių saugų linijoje. Shaqiri, kuris paįvairino atakos galimybes. Pavyko priartėti iki minimumo, bet paskutinio žingsnio pritrūko.

Jeigu reiktų ieškoti didžiausio skirtumo, tai visgi turbūt būtų saugų linija. Tokių magų kaip de Bruyne ar Davidas Silva „Liverpool“ neturi.

Antras didžiausias skirtumas – suolelio ilgis. Ypač tai pasakytina apie atakuojančius trejetus, kur Pepas turi gerokai didesnę įvairovę planui B.

Norėtųsi sakyti, kad „Liverpool“ laikas dar ateis ir ši komanda savo titulą dar iškovos. Tačiau niekada negali nuspėti ateities. Šis šansas buvo istorinis. Deja, jo išnaudoti nepavyko.

Sekite autorių „Facebook“

Dalintis: