Čempionų lyga mums padovanojo turbūt įsimintiniausią istorijoje atkrintamųjų varžybų etapą, milžiniškus sugrįžimus į atrodytų beviltiškai pralaimimas kovas ir anglišką finalą.

Tad atėjo laikas pristatyti simbolinį geriausiųjų vienuoliktuką. Čia nerasite Virgilo van Dijko, nes robotų kategorijos nėra. Jam priklauso Auksinis kamuolys ir nėra prasmės lyginti olandą su kitais.

Vartininkas Alissonas „Liverpool“/Brazilija

Puolime viskas buvo gerai ir pernai. Iškovoti Čempionų lygos trofėjaus „Liverpool“ neleido gynyba ir ypač bėdos vartuose. Šį sezoną – ramuma. Visus svarbiausius smūgius Alissonas atlaikė.

Gynėjai

Kairysis kraštas Jordi Alba „Barcelona“/Ispanija

Atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų Čempionų lygoje – 5. Padarė viską, kad katalonai pasiektų finalą. Bet svajonę sudaužė „Liverpool“. Bet kokiu atveju, individualiai J. Alba sužaidė dar vieną nuostabų sezoną.

Centro gynėjai

Matthijsas de Ligtas Amsterdamo „Ajax“/Nyderlandai

Paprastai 19-mečių kapitonų nebūna. Bet kai kapitonas tvarko reikalus savo baudos aikštelėje kaip veteranas ir dar įmuša porą įvarčių Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų etape, viskas tampa aišku.

Felipe „Porto“/Brazilija

Ne jis, o Ederis Militao keliasi į „Real“ tik todėl, kad Felipe jau 30-metis veteranas, o Ederis Militao kylanti žvaigždė. Bet kol kas Felipe yra geresnis žaidėjas. Jo solidus žaidimas Europoje buvo vienas svarbesnių veiksnių, kodėl „Porto“ pasiekė ketvirtfinalį. Kitą sezoną atstovaus Madrido „Atletico“ ir vargu ar žaidimo prasme kuo nors labai nusileis Diego Godinui.

Dešinysis kraštas Trentas Alexanderis-Arnoldas „Liverpool“/Anglija

Trys rezultatyvūs perdavimai. Vienas jų – genialiai paprastas šachmatininko ėjimas prie „Barcelona“ kampinio gairelės. Jam dar tik 20. Kas bus toliau?

Centro saugai

Bernardo Silva „Manchester City“/Portugalija

Nors „miestiečiai“ iškrito ketvirtfinalyje, bet B. Silva turbūt buvo geriausias sezono Čempionų lygos saugas. Jeigu dar įvertintume tą faktą, kad jam teko atstoti Keviną de Bruynę, kuris šiemet buvo kamuojamas traumų, pasiekimas dar įspūdingesnis. Įmušė 4 įvarčius, atliko rezultatyvų perdavimą.

Davidas Silva „Manchester City“/Ispanija

Šią vasarą „Manchester City“ suardo įpėdinį Fernandinho. Su įpėdiniu Davidui Silvai bus paprasčiau tik todėl, kad kai Kevinas de Bruyne sveikas, kuriančių centro saugų pasirinkimas „Etihad“ ir taip yra geriausias Europoje. Prie žygio Europoje ispanas prisidėjo trimis įvarčiais ir dviem rezultatyviais perdavimais.

Christianas Eriksenas „Tottenham Hotspur“/Danija

Galbūt ateities kartos pastebėję, kad „Tottenham“ 2018-19 metų sezone pasiekė Čempionų lygos finalą ir bus nustebę. Pagrindinė to priežastis turbūt yra C. Eriksenas. 2 įvarčiai ir 4 rezultatyvūs perdavimai. Žygis iki finalo, nors nemažą to žygio dalį teko verstis be pagrindinio snaiperio Harry Kane‘o. Taip, pusfinaliai ir finalas nebuvo patys geriausi vakarai dano karjeroje, bet jeigu ne jo žaidimas, „Spurs“ taip toli nužygiavę nebūtų.

Puolėjai

Kairysis kraštas Raheemas Sterlingas „Manchester City“/Anglija

Jeigu „miestiečiai“ būtų pasiekę bent Čempionų lygos pusfinalį, R. Sterlingas tikrai būtų tarp trijų pretendentų laimėti Auksinį kamuolį. Jeigu „City“ būtų laimėjęs turnyrą, jis net nebūtų turėjęs konkurencijos. Nebrandus berniūkštis užaugo. Bent jau aikštėje – tikrai. 5 įvarčiai, 2 rezultatyvūs perdavimai. Ir tas vienas įvartis, kuris galėjo atverti kelią į Čempionų lygos pusfinalį, bet nebuvo įskaitytas. Nors buvo sunku pasirinkti, bet R. Sterlingas mano akyse šiek tiek pranoko Dušaną Tadičių.

Centro puolėjas Sergio Aguero „Manchester City“/Argentina

Šį sezoną klasikiniai „devintieji numeriai“ nebuvo labai rezultatyvūs, o tų ryškesniųjų komandos („Bayern“ ar PSG) Europoje patyrė fiasko. Sergio Aguero įmušė šešis įvarčius ir savo darbą atliko puikiai.

Dešinysis kraštas Leo Messi „Barcelona“/Argentina

Šį sezoną vėl virė amžinas klausimas kas kaltas – futbolo karalius ar jo svita. Aš futbolo karalių išteisinčiau – 15 įvarčių, prie kurių jis prisidėjo, kai visa komanda įmušė 26, yra įspūdingas pasiekimas. 12 įvarčių yra net keturiais daugiau negu įmušė artimiausias persekiotojas Robertas Lewandowskis.

Treneris Mauricio Pochettino „Tottenham Hotspur“/Argentina

Ne, galbūt pagrindinė „Spurs“ sėkmingo sezono priežastis ir nėra C. Eriksenas. Galbūt tai sėkmė. Gera gynyba ketvirtfinalyje. Kelių milimetrų nuošalė, kai R. Sterlingas mušė įvartį, galėjusį „Spurs“ eliminuoti. Vakaras, kokio Lucas Moura galbūt daugiau neturės gyvenime. Tačiau visą šį mechanizmą sustygavo M. Pochettino. Jeigu praėjusią vasarą dar buvo galima klausti, ar argentinietis tikrai yra paties aukščiausio lygio treneris, dabar jis jau niekam nieko įrodinėti nebeturi.

Sekite autorių „Facebook“

Dalintis: