Pasiruošimo ciklas įpusėjo. Klaustukų lieka nebedaug, nacionalinės rinktinės sudėtis daugmaž tampa aiški. Eimantas Bendžius ir Žygimantas Janavičius greičiausiai nefiguruos tolesniame pasiruošime. Martinas Gebenas, Arnas Butkevičius konkuruos dėl paskutinės vietos dvyliktuke. Nors rinktinės žaidimas brokuotas, tačiau dar laiko pasitaisyti yra, o per tris savaites nušlifuoti netolygumus bei netobulumus tikrai galima.

Nors ir pralaimėta serbams du kartus iš eilės, tačiau kovos nei šiandien, nei šeštadienį nestigo. O žinant prieš kokios individualios kokybės rinktinę žaista, tai pozityvus rezultatas, nepaisant to, kad nepavyko iškovoti pergalės. Puolimas šįkart buvo tikrai neblogas, nors pirmoje rungtynių dalyje labai trūko veteranų indėlio. Antroje mačo dalyje jau buvo matyti sėkmingų tiek Mačiulio, tiek Jankūno žaidimo atkarpų. Trečias rungtynių kėlinys turbūt geriausias per visą pasiruošimo ciklą šią vasarą. Tokių gerų patyrusių žaidėjų momentų pasaulio čempionate labai reikės, nes netikiu, kad vien Valančiūno, Sabonio ir Grigonio pastangos leis ištempti komandą į priekį. Kiek gaila, kad antrą sykį paeiliui nepavyksta sėkmingai užbaigti rungtynių, tačiau geriau pralaimėti taip dabar, negu pasaulio čempionato ketvirtfinalyje ar pusfinalyje. Pakoreguoti ar nukreipti tinkama vaga dalykus dar galima.

Labai smagu matyti Marių, demonstruojantį tokį gerą žaidimą. Sėkmingą žaidimą klubiniame sezone „Žalgiryje“ jis pernešė ir į nacionalinę komandą. Kas dar nespėjo pamilti jo sugebėjimų, tą dar spės padaryti, jaučiu, kad įspūdingų momentų iš jo dar pamatysime tiek pasiruošimo cikle, tiek ir čempionato metu. Iš Jono Valančiūno ar Domanto Sabonio kažko panašaus ir tikėjausi, nieko nuostabaus, kad jie žaidžia taip, kaip yra įpratę NBA. Neišnaudotų rezervų taip pat yra. Tiek Lukas Lekavičius, tiek Edgaras Ulanovas dar nepademonstravo to, ką sugeba. Reikia laukti ir jų žaidybinio sprogimo. Žiūrėsime kaip penktadienį rinktinės vyrams seksis Suomijos Espo mieste, prieš jau vieną kartą testuotus Suomijos rinktinės žaidėjus.

Dalintis: