Galbūt šiai rašliavai ir pasirinkau gana nedėkingą laiką. Majamio „Heat“ šį savaitgalį pralošė dvi rungtynes iš eilės. Tačiau negalėjau neįvertinti netikėto žaidybinio produkto, kurį šio sezono metu jau paserviravo Floridos komanda.

Kuomet Jimmy Butleris vasarą pasirašė 4 metų, 140 milijonų JAV dolerių vertės kontraktą su Majamio klubu, daug kas iš NBA fanatikų ir analitikų kilnojo antakius, nelabai suprasdami, kodėl J. Butleris pasirinko šią jauną, galbūt iš pirmo žvilgsnio ne itin ambicingą komandą.

Filadelfijos „76ers“ turėjo viską, ko galėjo norėti aukštus siekius NBA lygoje puoselėjanti žvaigždė. Jaunas, įspūdingo talento žvaigždes (Joelį Embiidą, Beną Simmonsą), kurios jeigu ne dabar, tai netolimoje ateityje kėsinsis į čempionų žiedus. Tačiau J. Butleris tikrai turėjo būti sužavėtas tuo, kokią alternatyvą jam pasiūlė dvyliką sezonų komandą treniruojantis Erikas Spoelstra ir ilgametis klubo prezidentas Patas Riley, kad tarpsezonio metu jis ryžosi tokiam netikėtam karjeros posūkiui.

Netikėti neapdainuotųjų talentų proveržiai

Du naujokų biržoje nepašaukti talentai Duncanas Robinsonas ir Kendrickas Nunnas sugebėjo tapti svarbiomis komandos dalimis. D. Robinsonas praėjusį sezoną lygoje žaidė tik 15 mačų, o didžiąją dalį praėjusių metų kampanijos savo gabumus rodė dukterinės G lygos komandos „Sioux Sky Falls“ gerbėjams.

Dabar šis vaikinas artėja prie komandos pataikytų tritaškių per sezoną rekordo, kuris priklauso Wayne’ui Ellingtonui. 227 tritaškiai – tokią ribą peržengti reikia lygos antramečiui. 124 tritaškius pataikęs D. Robinsonas tam pasiekti turi kiek daugiau nei pusę reguliaraus sezono – 43 rungtynes.

K. Nunno žaidimas sezono pradžioje sukėlė didžiulį ažiotažą visame krepšinio pasaulyje. Per pirmas 5 rungtynes jis iš viso surinko 112 taškus. Akivaizdu, kad tokio aukšto lygio jam išlaikyti metų eigoje nepavyko, tačiau po 15,2 taško per rungtynes ir triuškinančiais dėjimais žiūrovus žavintis K. Nunnas tapo vienu iš ekipos numylėtiniu.

Gruodį jis net buvo apdovanotas kaip geriausias Rytų konferencijos naujokas. Ar abiems žaidėjams su išskirtinėmis „pelenių“ istorijomis pavyks išlaikyti tokią formą ir ją nusinešti į atkrintamąsias lieka neaišku, tačiau netikėtas jų proveržis tapo priežastimi, kodėl „Heat“ dabar laikosi Rytų konferencijos lentelės viršuje.

Tritaškių salvės herojumi dažnai tampa ir nuo suolo kylantis Tyleris Herro. T. Herro į lygą atėjo su gerokai didesniu statusu, negu jo komandos draugas K. Nunnas. Nuo suolo kylantis „Heat“ snaiperis tampa dar vienu ginklu, kuris gali kiekvieną vakarą „užmėtyti“ dažnai „užmigusią“ varžovų gynybą.

Centras Bamas Adebayo sužibėjo. Komanda ryžosi atsisveikinti su buvusiu komandos vedliu Hassanu Whiteside’u ir suteikti šansą TV serialo „Flinstounai“ mažojo veikėjo Bamm-Bamm Rubble vardu pravardžiuojamam aukštaūgiui. Tikrai nenustebčiau, jei dvigubus dublius nuolatos renkantis centras lygos trenerių būtų išrinktas atstovauti pagrindinėse Visų Žvaigždžių rungtynėse Čikagoje.

Veteranų parakas dar nesibaigė

Meyersas Leonardas atsigavo. Keista matyti jį žaidžiantį ir tai darantį gan sėkmingai. Laikai, kai Portlendo „Trail Blazers“ sirgaliai plūsdavosi keiksmais, kai Terry Stotsas į aikštelę išleisdavo dažnai joje „plavinėjantį“ ir nesusigaudantį centrą baigėsi. Asmeniškai maniau, kad lygoje jis ilgai neužsibus. Tačiau atvykęs į Majamį, M. Leonardas puikiai pateisina savo žaidybinį vaidmenį „Heat“ ekipoje. 44 procentų taiklumas nuo tritaškio linijos pasako labai daug.

Goranas Dragičius gal ir nebėra tas žaidėjas, kuris siautėtų ir apibėgtų visus aikštėje, tačiau jo kylimas nuo suolo prideda ramybės jaunų žaidėjų kolektyve. Atkrintamosiose jo vaidmuo turėtų padidėti (jei jis liks komandoje iki sezono pabaigos), nes jaunųjų talentų žaidimas įtemptais momentais tikrai buksuos, o lyderystės naštą svarbiausiose sezono kovose jis pasidalins su J. Butleriu.

Aš myliu šitą vaikiną. Jo asmenybė, kietas charakteris ir šaltas protas vis dar stebina. Senovinio tipažo žaidėjas, kuris kiekvienų rungtynių metų nori „suvalgyti“ savo oponentus. TJ Warrenas tai jau patyrė ir gavo vertingų pamokų. Panašu, kad ateityje gaus dar daugiau. J. Butleriui statistikos protokolo eilutės tikrai nerūpi.

Norėdamas galėtų surinkti dar daugiau taškų, tačiau aukojasi dėl sėkmingai veikiančios E. Spoelstros sistemos rezultatų. Ir tai jam neabejotinai patinka. Po komplikuotų ir sudėtingų metų Minesotoje ar skaudaus pralaimėjimo atkrintamosiose vilkint „76ers“ marškinėlius, Jimmy reikėjo pakeisti aplinką. Dabar matome, kad tas pasikeitimas jam tikrai išėjo į naudą.

Nelengvi ateities kelio pasirinkimai

Ši suformuota ekipa turi labai daug žavesio. Kai kurie „Heat“ sirgaliai net pripažįsta, kad ją stebėti yra smagiau, nei BIG 3 žvaigždyną, kuris Majamyje 2 kartus nukalė čempionų žiedus. Akivaizdu, kad ši ekipa nepasieks tokių aukštumų, tačiau stebėti akiai patrauklų krepšinį visada yra smagu. Vasario 6 dieną baigsis NBA žaidėjų mainų periodas, todėl likusios kelios savaitės parodys, kuriuo keliu „Heat“ prezidentas P. Riley ves savo komandą.

Sezono pradžioje buvo daug kalbama apie Chriso Paulo variantą ir galimus mainus, norint į Floridą atsivežti 9 kartus Visų Žvaigždžių rungtynėse dalyvavusi įžaidėją. Tačiau būtų kiek gaila, kad ši žaidėjų grupė, kuri yra dabar suformuota, negautų šanso savo gabumų parodyti didžiojoje NBA atkrintamųjų scenoje.

Dalintis: