Ketvirtadienį prasideda UEFA Europos lygos aštuntfinalių kovos. 16 komandų kovos dėl vienintelio kelialapio į Čempionų lygą. Ko tikėtis?

Stambulo „Basaksehir“ – „Kobenhavn“

Turkai Europos turnyruose iki šiol didelių žygdarbių nėra nuveikę. Dabar gauna varžovą, kuris tikrai įveikiamas, bet visgi nedideli favoritai yra danai. Tokioje lygioje poroje svarbus faktorius yra ir namų pranašumas, be to, jų tvarkaraštis šiomis savaitėmis lengvesnis. Turkai šiuo metu yra geros formos – per paskutines 12 rungtynių patirti tik du pralaimėjimai. Jie pirmauja Turkijos čempionate, bet kova dar tikrai labai įtempta. Danams turėtų gelbėti tai, kad vietos fronte padėtis labai aiški – greičiausiai niekas jų nebepajudins iš antros vietos. Todėl visą energiją galima skirti Europai.

„Roma“ – „Sevilla“

Nė vienam iš šių klubų sezonas nesiklosto taip, kaip norėtųsi. „Roma“ žengia ne Čempionų lygos zonoje „Serie A“. „Sevilla“ laikosi Ispanijos čempionato lyderių trejetuke todėl, kad konkurentai dar nestabilesni. Tiesa, paskutiniu metu padėtis gerėja – nepralaimėtų rungtynių serija pasiekė šešias. Visgi, padėtį sunkina sudėtingas pastarųjų savaičių tvarkaraštis. Italų padėtis kitokia – dėl Corona viruso Europa jiems lieka vieninteliu frontu. Jie nepralaimi jau ketverių rungtynių iš eilės. Todėl turi daugiau šansų žengti į ketvirtfinalį.

Basel“ – Frankfurto „Eintracht“

Galima suformuluoti keistoką išvadą – praėjęs sezonas „ereliams“ buvo tiesiog… per geras. Dėl to išvyko kai kurie lyderiai, tokie kaip Ante Rebičius. Ir varžovų pagarbos sulaukta daugiau negu anksčiau. To pasekoje dabar „Eintracht“ užima vos 12 vietą Bundeslygoje ir per paskutines 15 rungtynių patyrė net 7 pralaimėjimus. „Basel“ taip pat yra ne ten, kur norėtų būti. Jie nepirmauja Šveicarijos čempionate. Ypač prastai startuota po žiemos pertraukos atnaujintame nacionaliniame čempionate, bet dabar klubas po truputį įsibėgėja ir per paskutines penkerias rungtynes visuose turnyruose patirtas vienas pralaimėjimas. Šveicarai ir šviežesni, nes nacionalinis čempionatas šiuo metu yra pristabdytas. Būtent juos laikau minimaliais poros favoritais.

„Manchester United“ (MU) – Linco LASK

Daug kas MU dabar laiko absoliučiais UEFA Europos lygos favoritais. Priežastis paprasta – komanda kaip reikiant įsibėgėjo. Jau dešimtyje rungtynių iš eilės žengiama be pralaimėjimų. Tiesa, „Premier“ lygoje padėtis vis dar gana komplikuota, o tvarkaraštis gana negailestingas, bet anglai įrodinėja, kad jų sudėtis turbūt geriausia turnyre ne tik popieriuje, bet ir aikštėje. Visgi, austrai yra rimtas varžovas. LASK pirmauja Austrijos čempionate. Per paskutines 11 oficialių rungtynių suklupo vos vieną kartą. Tačiau jiems labai trūksta kovų Europoje patirties. Vargu ar MU laukia lengvas pasivaikščiojimas, bet ketvirtfinalyje juos matysime.

„Wolverhampton“ – Pirėjo „Olympiacos“

„Vilkai“ yra favoritai. Jie vis dar kovoja dėl patekimo į Čempionų lygą per „Premier“ lygą. Forma nebloga – per septynerias rungtynes pralaimėjo vos kartą. Sudėtis yra gana patyrusi ir pasiruošusi ilgam žygiui Europoje. Graikų nepralaimėtų rungtynių serija dar neseniai siekė 18. Dabar forma kiek nukritus, bet Graikijos čempionate jie vis dar tvirti lyderiai. Kova turėtų būti aštri, bet „vilkų“ ginklai atrodo rimtesni.

Glazgo „Rangers“ – Leverkuzeno „Bayer“

Vokiečiai propaguoja romantišką atakuojantį futbolą. Tai galbūt ir nebus receptas kovai dėl trofėjaus, bet aštuntfinaliui to turėtų pakakti. Jie nepralaimi jau devynerių rungtynių iš eilės. Visgi, Bundeslygoje iki išsvajoto ketvertuko šiek tiek dar trūksta. Steveno Gerrado Glazgo „Rangers“ rodo, kad „Celtic“ hegemonija gali tapti praeitimi. Tačiau turbūt dar ne šiemet. Dabar iš paskutinių 15 rungtynių škotai laimėjo 11. „Bayer“ atrodo geriau pasiruošę ir veikiausiai žengs į ketvirtfinalį.

Donecko „Shakhtar“ – „Wolfsburg“

Labai lygi pora. Abi pusės turi savo kozirių. Ukrainiečiai stabiliai kiekvieną sezoną žaidžia Europoje. Neretai patenka ir į atkrintamąsias varžybas. Šį sezoną jie jau kišenėje praktiškai turi auksą Ukrainoje. Per paskutines 15 rungtynių patirti vos du pralaimėjimai. „Wolfsburg“ žaidžia neblogą sezoną. Jie nepralaimėjo jau aštuonerių rungtynių iš eilės ir kovoja dėl šeštos vietos Bundeslygoje, kuri garantuotų, kad ir kitą sezoną juos išvysime Europos turnyruose. Abi sudėtys panašaus pajėgumo, tad aiškaus favorito tikrai nėra.

Madrido „Getafe“ – Milano „Inter“

Milano „Inter“ sezoną pradėjo skambiai – ilgą laiką demonstravo stabiliai gerą žaidimą. Tačiau per paskutines penkerias rungtynes buvo patirti net trys pralaimėjimai. Jeigu sezonas būtų neatnaujintas, jie liktų tik 3-i Italijos čempionate. „Getafe“ šį sezoną nėra labai stabili komanda, bet išlieka kovoje dėl patekimo į TOP 4. Po puikaus praėjusio sezono šiame ispanai atrodo dar pajėgesni. Antonio Conte negarsėja kaip treneris, kurio komandos Europoje žygiuotų toli, tad tikėtina, jog toliau žengs ispanai.

Sekite autorių „Facebook“

Dalintis: