Ronaldas Koemanas tapo „Barcelona“ treneriu.

Jis puikiai žino visą klubo virtuvę – yra čia žaidęs. O katalonų žaidimo stilius bėgant dešimtmečiams nesikeičia. Daug kam kyla abejonių dėl ne pačios įspūdingiausios naujo trenerio biografijos.

Paskutinis nė kiek nehipsteriškas Barcos trenerio pasirinkimas buvo 2002 metais, kai paskyrė Louisą van Gaalą. Visi kiti tikrai galėjo atrodyti arba atrodė kiek abejotini. Daug paimti vien dėl žaidimo stiliaus ar todėl, kad klube žaidę. Bet nuo 2002 metų laimėta 10 Ispanijos čempionatų ir 4 ČL titulai. „Real“ per tą patį laiką laimėjo 5 Ispanijos čempionatus ir 4 kartus Čempionų lygą, dažniau rinkdamiesi „saugius“ variantus.

Taip yra ir dabar. Būta silpnų atkarpų – „Valencia“ ir Liverpulio „Everton“ fanai tikrai nemaloniai prisimena laiką su olandu. Tačiau Amsterdamo „Ajax“, „Southampton“, Roterdamo „Feyenoord“ viskas klojosi gerai. Kaip ir Nyderlandų rinktinėje. Danny Blindas, Dicas Advocaatas, Guusas Hiddinkas Nyderlandus buvo nustūmę į futbolo pakraščius. Aišku, prie to prisidėjo ir kartų kaita. O R. Koemanas padėtį stabilizavo ir išvedė komandą į Tautų lygos finalą ir EURO 2020.

Laikas parodys, kurią R. Koemano versiją matysime Barselonoje. Aišku, esminis dalykas būtų naujas prezidentas, didžiulės permainos sudėtyje ir kitokia transferų strategija. Be viso to vargu ar reiktų laukti stebuklų.

Sekite autorių „Facebook“

Dalintis: