Jau nebeatsimenu, kas pirmas pasakė, kad Lietuvos rinktinės sudėtis, kurią Valdas Urbonas pasirinko UEFA Tautų lygos startui yra silpniausia istorijoje.

Bet tai yra tiesa. Įrodymų daugiau negu reikia. Geriausias komandos žaidėjas šiandien buvo Donatas Kazlauskas, atstovaujantis A lygos autsaideriams. O antras geriausias Gratas Sirgėdas per du paskutinius sezonus sužaidęs vos 16 rungtynių A lygoje.

Viso optimizmo, kurį labai norėjosi įžvelgti po fantastiškų rungtynių su Naująja Zelandija jau nėra ne lašo. Iš tų, kurie buvo svarbiausieji tame vakare, trūko ne vieno. Paulius Golubickas ir Arvydas Novikovas neatvyko. Fiodoras Černychas buvo tik šešėlis. Justas Lasickas taip pat niekuo nepasižymėjo.

Kai kurios netektys logiškos. Tačiau kai žaidėjų ištekliai tokie skurdūs, kalbos apie mažą žaidybinę praktiką ir panašius dalykus skamba keistai. Mes ne Vokietija ar Prancūzija, kurie gali sau leisti kalbėti apie ne pačią geriausią lyderių formą ir ramiai traukti iš kišenės naujus talentus.

Progų buvo, Lietuva nebuvo blogesnė komanda už Kazachstaną. Bet eilinį kartą pražudė milžiniškos spragos gynyboje. O nuo gynybos turėtų prasidėti viskas. Tikėjimo, kad artimiausiu metu šioje grandyje bus geriau, neturiu. Nebus geriau ir rungtynėse su Albanija. Bet norėčiau klysti.

Sekite autorių „Facebook“

Dalintis: