Žalgiris nuostabiai atsisveikino su Eurolyga. Nors persvara truputį ir aptrupėjo, bet vargu ar labai buvo realu tikėtis pergalės su beveik visa iškritusia priekine linija.

Paradoksalu, kad šios rungtynės labai parodė Martino Schillerio ribotumą. Rotacija tiesiog privalėjo būti didesnė, daugiau minučių Blaževičiui ir Lukošiūnui (Eurolygoje, bet net ir LKL) būtų leidę išsaugoti daugiau fizinių jėgų lemiamai sezono atkarpai. Turbūt treneris liks ir kitiems metams, bet klausimas ar kiti treneriai nebūtų iš šios sudėties išspaudę daugiau. Labai svarbu, kad jis pasimokytų iš klaidų ir labiau ilsintų lyderius LKL, ne tik tada, kai jie visiškai nuvaryti nuo kojų.

Turbūt nuostabiai su Žalgiriu atsisveikino Walkupas. 18 taškų, 5 rezultatyvūs perdavimai ir nuostabus dirigavimas komandos žaidimui. Kvailokų klaidų neišvengė Lekavičius, bet rinkosi gerus metimas ir savo užduotį įnešti energijos į žaidimą atliko puikiai. Martinas Gebenas neprametė metimų, atkovojo 5 kamuolius.

Mareko prie lyderių gal ir neišeitų priskirti, bet jis įrodė, kad gali būti labai naudingas jau dabar ir treneris tiesiog privalėjo leisti jam daugiau žaisti visuose turnyruose.

Vasarą turbūt išvyks Grigonis, Walkupas ir Hayesas. Atviras klausimas yra Jankūno ateitis. Suprasčiau, jeigu norėtų pasitraukti aukštumoje, bet galėtų būti naudingas ir kitą sezoną. Tikrai reiktų išlaikyti Patricio Garino – jam dar užtruks laiko įeiti į gerą fizinę formą, bet tikrai verta jam duoti šansą. Steve Vasturia įrodo, kad ir Paulius Motiejūnas kartais padaro labai blogų komplektacijos sprendimų, džiugu, kad Lukošiūnas jį nukonkuravo. Tomas Dimša būtų davęs gerokai daugiau naudos. Neturiu aiškios nuomonės dėl Augustine‘o Rubito ateities. Norėtųsi kažkokių permainų, kurios duotų daugiau minučių Marekui, bet ir be Rubito Žalgiryje liktų du panašios į Blaževičiaus stilistikos vidurio puolėjai.

Tai, kaip atrodys kito sezono Žalgiris, turbūt yra didesnė intriga negu LKL finalo baigtis.

Sekite autorių „Facebook“

Dalintis: