Europos klubinis futbolo sezonas baigtas. Laikas tradiciniam baigiamajam reitingui. Pirmuose skliaustuose pateikta klubo vieta prieš mėnesį, antruose – prieš metus.

  1. (2) (1) „Manchester City“ 245 tšk.

Sezono žaidėjas: Gabrielis Jesusas. Kadangi sunkiai įmanoma išsirinkti tarp Joao Cancelo, Kevino de Bruyne, Rodri, tegul bus tas, kuris nebuvo už juos geresnis, bet buvo netikėtai solidus – Gabrielis Jesusas. Sužaidė kūrybiškiausią savo sezoną – 8 rezultatyvūs perdavimai, įmušė 8 įvarčius. Formos piką pasiekė tada, kai to reikėjo labiausiai – sezono pabaigoje. Ir tai nebuvo statistika dėl statistikos – ne vienose sunkiose rungtynėse jis buvo pergalės faktorius.

2. (1) (14) „Liverpool“ 236 tšk.

Sezono žaidėjas: Mohamedas Salah. Po dviejų (santykinai) blankesnių sezonų vėl rodė, kad yra arti savo karjeros piko. 13 rezultatyvių perdavimų – kūrybiškiausi karjeros metai. 23 įvarčiai – antras geriausias karjeros rezultatas.

3. (3) (5) Miuncheno „Bayern“ 192 tšk.

Sezono žaidėjas: Robertas Lewandowskis. 35 įvarčiai. Atsisveikinimo sezone finišuota įspūdingai aukšta nata.

4. (4) (16) Londono „Chelsea“ 171 tšk.

Sezono žaidėjas: Masonas Mountas. Kai atvyko Romelu Lukaku, niekas negalėjo pagalvoti, jog „aristokratai“ stokos žaidėjų su dviženkliu įmuštų įvarčių skaičiumi. Vienintelis šią ribą peržengė Masonas Mountas – 11 įvarčių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Abu šie skaičiai yra karjeros rekordai.

5. (5) (6) Madrido „Real“ 167,5 tšk.

Sezono žaidėjas: Karimas Benzema. Jeigu Prancūzija nepatirs fiasko Katare, tai gali savo trofėjų lentynoje ruošti vietą Auksiniam kamuoliui. 27 įvarčiai ir 12 rezultatyvių perdavimų yra jo karjeros rekordai, o dar įspūdingiau yra stilius, kuriuo jis tai pasiekė.

6. (6) (10) „Paris Saint Germain“ 148 tšk.

Sezono žaidėjas: Kylianas Mbappe. Buvo vienas iš vos dviejų PSG žaidėjų, kurie starto sudėtyje sužaidė virš 30 rungtynių. K. Mbappe, Marquinhos ir 9 kiti? Turbūt arti tiesos. Jo svarbą parodo ir milžiniški pinigai, kuriuos gaus nusprendęs pasilikti PSG. 28 įvarčiai ir 17 rezultatyvių perdavimų indikuoja, kad jis to pilnai vertas.

7. (7) (2) Milano „Inter“ 145 tšk.

Sezono žaidėjas: Hakanas Calhanoglu. Komandine prasme jį galima pavadinti nevykėliu. Po ketverių metų „Milan“ klube persikėlė į Italijos čempionų gretas, o sezono pabaigoje galėjo matyti, kaip buvę komandos draugai triumfuoja. Būtent turko išvykimas daugelį vertė labai abejoti „rossoneri“ galimybėmis patekti į TOP 4, ką jau kalbėti apie „Scudetto“. Tačiau pačiam turkui tai buvo geriausias karjeros sezoną nuo atvykimo į Italiją. 7 įvarčiai ir 12 rezultatyvių perdavimų (karjeros rekordas). Jis buvo tikras savo naujosios komandos lyderis.

8. (9) (21) Dortmundo „Borussia“ 136 tšk.

Sezono žaidėjas: Erlingas Haalandas. 22 įvarčiai ir 7 rezultatyvūs perdavimai. Tai kūrybiškiausias norvego karjeros sezonas. Nebuvo toks dominuojantis kaip pernai, bet su Dortmundu atsisveikino aukšta nata.

9. (11) Leverkuzeno „Bayer“ 135 tšk.

Sezono žaidėjas: Patrikas Schickas. Didžiosiose futbolo lygose žaidžia nuo 2016. Bet tik šiemet pirmą kartą karjeroje parodė tai, ko iš jo buvo laukta jau seniai. Karjeros sezonas – 24 įvarčiai.

10. (16) (18) „Tottenham Hotspur“ 134 tšk.

Sezono žaidėjas: Harry Kane‘as. Tai nebuvo tokie dominuojantys metai kaip pernai ir 17 įmuštų įvarčių anglo standartais yra kone kuklus sezonas. Bet jo rolė buvo šiek tiek kitokia – tai liudija atlikti 9 rezultatyvūs perdavimai. Tad nors prožektorių šviesų gavo mažiau, bet buvo nuostabus.

11. (12) (12) „AC Milan“ 132 tšk.

Sezono žaidėjas: Theo Hernandezas. Jeigu ilgą laiką T. Hernandezas su pavydu galėjo žiūrėti į brolio Lucas‘o karjerą, šį sezoną jis akivaizdžiai buvo geresnis iš brolių. 5 įvarčiai, 6 rezultatyvūs perdavimai (karjeros rekordas). Jis buvo labai svarbus atakų variklis.

12. (8) (19) „Leipzig“ 131 tšk.

Sezono žaidėjas: Christopheris Nkunku. 20 įvarčių ir 13 rezultatyvių perdavimų. Jeigu visus PSG išugdytus, bet paleistus talentus surinktų viena komanda, ji pretenduotų laimėti Čempionų lygą.

13. (14) (8) „Napoli“ 129 tšk.

Sezono žaidėjas: Lorenzo Insigne. 11 įvarčių ir 9 rezultatyvūs perdavimai. Labai nedaug pritrūko iki vos antro dvigubo dviženklio sezono karjeroje. Į JAV gali išvykti pakelta galva.

14. (10) (4) „Barcelona“ 128 tšk.

Sezono žaidėjas: Memphis Depay. Jis buvo vienas iš tų, kuriems Xavi atvykimas nebuvo naudingas. Tačiau viso sezono kontekste buvo ryškus – su 12 įvarčių tapo rezultatyviausiu klube.

15. (13) (20) „Sevilla“ 121 tšk.

Sezono žaidėjas: Ivanas Rakitičius. Po dviejų blankių sezonų iš eilės veteranas parodė, kad dar turi parako. 4 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

16. (15) (32) „Rennes“ 114 tšk.

Sezono žaidėjas: Benjaminas Bourigeaud. Sunku pasakyti ar 28-erių puolėjas, kuris vos antrą kartą karjeroje pasiekė dviženklį įmuštų įvarčių skaičių gali sulaukti pasiūlymo iš didesnių klubų ar padaryti didžiulį karjeros proveržį. Tačiau 11 įvarčių ir 12 rezultatyvių perdavimų leidžia bretonams grįžti į Europą ir džiaugtis puikiu sezonu.

17. (19) (3) Madrido „Atletico“ 112 tšk.

Sezono žaidėjas: Yannickas Carrasco. Gal 6 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai neskamba įspūdingai. Bet tai yra žaidėjas, mėtytas per 7 pozicijas. Jo stabilus žaidimas buvo tai, kas labai gelbėjo „matrasus“ per nepaprastai sudėtingą sezoną.

18. (21) (27) „Villarreal“ 109 tšk.

Sezono žaidėjas: Gerardas Moreno. Kamavo traumos, bet kai galėjo žaisti, tą darė fantastiškai. Sužaidė mažiau negu pusę sezono rungtynių, įmušė 9 įvarčius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Rungtyniavo beveik tame pačiame lygmenyje kaip pernai.

19. (22) (38) Sevilijos „Real Betis“ 106 tšk.

Sezono žaidėjas: Nabilis Fekiras. Ilgą laiką atrodė, kad šis transferas ne iki galo pasiteisino abiem pusėms. N. Fekiras nepasinaudodavo galimybėmis išvykti, kai buvo karjeros pike, o galiausiai persikėlė į žemesnio kalibro klubą, kurį laiką nieko ypatingo jame nedemonstruodamas. Bet šį kartą žibėjo. 6 įvarčiai ir 8 rezultatyvūs perdavimai. Pritrūko tik to, kad klubas būtų užsikabinęs už Čempionų lygos.

20. (18) (35) „Marseille“ 104 tšk.

Sezono žaidėjas: Dimitri Payet. Galbūt tai ir gulbės giesmė – 35-erių veteranas sužaidė geriausią sezoną nuo tada, kai grįžo į Prancūziją po karjeros etapo „West Ham“. 12 įvarčių ir 10 rezultatyvių perdavimą. Abi grafos dviženklės tik antrą kartą karjeroje, po 9 metų pertraukos. O „Marseille“ grįžta į Čempionų lygą.

Sekite autorių „Facebook“

Dalintis: